www.songdaslarim.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.songdaslarim.com

( Song Il Gook Fanlarının - Songdaşların Buluşma Adresi )

Taşındık Song Il Kook Severler yeni canlı sitemize bekliyoruz sizi : www.songdaslarim.com

5 posters

Tarihte Yeom Yang

berksancan03
    berksancan03
    Hayran
    Hayran

Tarihte Yeom Yang Empty Tarihte Yeom Yang

Mesaj tarafından berksancan03 Cuma Tem. 09, 2010 9:22 pm

Yeom Jang / 염장 (General)

Yeom Jang (Korece: 염장) veya bilinen diğer adı ile Yeom Moon, Jang Bogo (Silla döneminin denizle ilgili en güçlü ve en ünlü kişisi, amirali)'ya suikast yapmasıyla tanınan Silla dönemi generalidir.

Yeom gerçekte Jang Bogo'yu desteklemekteydi. Jang Bo Go, Yeom Jang'ı köle olarak cezalandırmıştı. Bu sebeple ilişkileri bozuldu. Daha sonra Yeom, Kim Yang'ın tarafına geçti. Kim Yang Silla dönemi generallerinden biriydi. Kim Yang'ın talimatları doğrultusunda Jang Bogo'yu öldürdü.

Jang Bogo'nun Suikastı:

Yeom Jang, Kim Yang'dan ayrılacağını bahane eder ve eski ustası Jang Bogo'ya kendisinin yanına geçeceğini söyler. Jang Bogo da düşünmeden onu kabul eder. Jang Bogo ve Yeom Jang bir gece beraber pirinç şarabı içerken ona suikast yapmayı planladı. Bu amaçla kendisi pirinç şarabı içer gibi görünerek Jang Bogo'nun içip kendinden geçmesini sağladı. Ardından onu öldürdü.

NOT: Jang Bogo ve Yeom Jang 2004 KBS dizisi olan "Emperor of The Sea" dizisinde tasvir edilmiştir. Dizi ülkemizde TRT de yayınlanmıştır.

Tarihte Yeom Yang 2bw46q

Denizler İmparatoru Dizisinde Yeom Yang
    Songül
    Songül
    YÖNETMEN
    YÖNETMEN

Tarihte Yeom Yang Empty Geri: Tarihte Yeom Yang

Mesaj tarafından Songül Cuma Tem. 09, 2010 10:15 pm

Berksancan en merak ettiğim konuya açıklık getirmişsin çok çok teşekkürler.
    İnan çok mutlu oldum. Yeom Yang çok çok etkilendiğim bir karakter onun gerçek yaşamını da merak ediyordum. Öğrenmiş oldum Smile
    yarimsong
    yarimsong
    Süper Hayran
    Süper Hayran

Mesaj tarafından yarimsong Cuma Tem. 09, 2010 10:19 pm

emeğine yüreğine sağlık çok güzel olmuş bugün bişey daha öğrendik sayende çok mutlu olduk saol teşekkür
    berksancan03
    berksancan03
    Hayran
    Hayran

Mesaj tarafından berksancan03 C.tesi Tem. 10, 2010 2:51 pm

önemli değil gerekli olduğu için paylaşayım dedim.ama şunuda söylemek istiyorum:

"Biz aslında dizimizdeki yeom yang hayranıyız.dizede o duygulandığında bizde duygulandık o üzüldüğünde bizde üzüldük o ağladığında bizimde gözümüzde yaşlar birikti ama gerçek hayatta ki yeom yangın bunlara deymeyeceği kesin.bizim yeom yangımız bir adamı içkiyle kendinden geçirip sonrada öldürecek biri değil bizim yeom yangımız sırf savaşa sebep olacak diye bir generali öldüren ve yaptığının yanlış olduğunu anlayıp pişman olabilecek nitelikte bir insandır"

bu tabi benim düşüncem,gerçek yeom yang sevmek yada sevmemek sizin düşünceniz,karışamam tamam
    LionHeart
    LionHeart
    YÖNETMEN
    YÖNETMEN

Mesaj tarafından LionHeart Paz Tem. 11, 2010 7:29 pm

Bilgiler için teşekkürler Berksancan.
    Songül
    Songül
    YÖNETMEN
    YÖNETMEN

Mesaj tarafından Songül Ptsi Tem. 12, 2010 10:33 am

berksancan03 demiş ki:önemli değil gerekli olduğu için paylaşayım dedim.ama şunuda söylemek istiyorum:

"Biz aslında dizimizdeki yeom yang hayranıyız.dizede o duygulandığında bizde duygulandık o üzüldüğünde bizde üzüldük o ağladığında bizimde gözümüzde yaşlar birikti ama gerçek hayatta ki yeom yangın bunlara deymeyeceği kesin.bizim yeom yangımız bir adamı içkiyle kendinden geçirip sonrada öldürecek biri değil bizim yeom yangımız sırf savaşa sebep olacak diye bir generali öldüren ve yaptığının yanlış olduğunu anlayıp pişman olabilecek nitelikte bir insandır"

bu tabi benim düşüncem,gerçek yeom yang sevmek yada sevmemek sizin düşünceniz,karışamam tamam

Çok güzel belirtmişsin Berksancan Very Happy Aynı duyguları paylaşıyorum. Benim tanıdığım Yeom Yang kimseyi arkadan bıçaklayıp namertlik yapmaz asla No O bileğinin hakkıyla kazanmayı tercih etti hep. Bunu dizide niye böyle yansıttılar bilmiyorum. İkilem mi yaratmak istediler Smile Ama çok güzel de etmişler cheers
    Ağlamacan
    Ağlamacan
    Süper Hayran
    Süper Hayran

Mesaj tarafından Ağlamacan Perş. Tem. 22, 2010 9:57 am

Süper olmuş saol bende böyle bişey yapmak istiyordum cheers ama Berksan bizden önce davrandı.Eline sağlık tamam

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 1:58 pm