www.songdaslarim.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.songdaslarim.com

( Song Il Gook Fanlarının - Songdaşların Buluşma Adresi )

Taşındık Song Il Kook Severler yeni canlı sitemize bekliyoruz sizi : www.songdaslarim.com

5 posters

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler

Songül
    Songül
    YÖNETMEN
    YÖNETMEN

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler Empty Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler

Mesaj tarafından Songül Ptsi Haz. 14, 2010 8:28 am

İşte tiyatro ile ilgili bulduğum bilgiler. Çeviri için my lion, LionHeart arkadaşımıza çok ama çok teşekkürler rabbit Çok yaşa İhsan Very Happy teşekkür

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler Poster1g

İşte oyunun afişi bu resim

Oyunun adı: I am you ( Ben senim )

Gösterim Tarihleri: 21 temmuz - 29 Ağustos arası

Salı/perşembe/cuma/pazar - Günlük bir gösterim

Haftaiçi: 20:00

Haftasonu: 15:00

Çarş/Cts: Günlük iki gösterim

Haftaiçi: 15:00 & 20:00

Haftasonu: 15:00 & 19:00

Pazartesi - Gösterim yok

Yer: Sky theater (Gökyüzü Tiyatrosu)

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler Skytheatre2

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler Skytheatre

İşte burası tiyatro salonu Smile

Salona SkyTheater (Gökyüzü Tiyatrosu) deniyor çünkü çatısı açıldığında içeri doğal gün ışığı alıyor. Görebildiğiniz gibi tiyatro seyirci ile yakın bir düzenlemeye sahip, böylece izleyiciler aktörle daha iyi bağlantı kuracaklar Smile

Song Il Gook bu tiyatroda Kore bağımsızlık eylemcisi olan Ahn Joong Geun' u ve onun oğlunu canlandıracak.

Koreli bağımsızlık eylemcisi Ahn Joong-Geun 100. ölüm yıldönümü anısına hayatı halka sahnelenecek. "I am you" olarak adlandırılan oyun 27 temmuz- 29 ağustos tarihleri arasında KB Haneul tiyatrosunda sunulacak. Aktör Yoon Seok-Hwa alışılmadık bir şekilde oyunu Song Il Gook ile birlikte yönetti,ki Song Il Gook tv dizileri ve filmleriyle meşgul bir baş rol oyuncusudur. Yoon Seok-Hwa “Psyche, Your Mirror” ve müzikaller "Song and Dance” ve “Saturday Night Fever" ı yönetti. Buna karşın bu oyun song il gook un ilk tiyatro deneyimiydi.

Song Il Gook'tan: "“A Man Called God” ın çekimlerini daha yeni bitirdim. Kısa bir süre önce, rol yaparken ne kadar kendini beğenmiş olduğumu farkettim. Ayrıca aktörlüğün sınırları ile de karşı karşıya geldim. Bana bu rolü Bay Yoon teklif etti ve bu rolü yapabileceğim konusunda beni cesaretlendirdi. Senaryonun son dizesinden çok etkilendim. O sahne Jun-Saeng in , yani oğulun, babası Ahn Joong-Geun'a Ito Hirobumi yi neden ve ne için vurduğunu sorduğu yerdi.

Yoon Seok-Hwa'dan: Onu(song il gook) u sahneye taşımak kolay olmadı. Uzun zamandır çekiniyordum. Nispeten düşük ödemesi olduğu için bu rolü kabul edeceğinden şüpheliydim. Ama Harbin de ki Korelilerden duyduklarım beni cesaretlendirdi. General Kim Jwa-Jin in soyundan olan gelen(torun) aktör Song il gook un her sene Cheongsan-ri ye uzun bir sehayate gittiklerini söylediler. Bu söylenenler bana, rolü song il gook a teklif etmek ve senaryoyu okuması için büyük bir cesaret verdi. Song il gook senaryoyu tekrar tekrar gözden geçirdi ve sonunda rolü kabul etti. Oyun(tiyatro) hakkında fazla bilgisi olmadığını bu yüzden biraz da kaygılı olduğunu söyledi ama bana güvenecek ve deneyecekti.

Tiyatro yazarı Jeong Bok-Geun bu oyun için şunları yazıyor: Bu oyun, Ahn Joong-Geun(baba) ve Jun-Saeng (oğul) in hayatlarını karşılaştırıyor. Jun-Saeng babasını 3 yaşında kaybetti ve Ahn Joong-Geun tamamen farklı bir hayat yaşadı. Oyuna getirildi ve gönlü alındı. Jun-Saeng japon hükümeti tarafından politik propanganda olarak kullanıldı(Yani öldürülen başbakan Ito hirobumi nin tapınağında ibadet etmesi sağlandı) Kendisi "Büyük(harika) babanın utanç verici oğlu" olarak hatırlara kazındı.

Song Il Gook aynı anda iki rol alıyor. Ahn Joong-Geun(baba) ve Jun-Saeng(oğul) i aynı anda oynuyor. Cho Maria’nın rolünü ise, (Ahn Joong-Geun'un annesi) aktrist Park Jeong-Ja oynuyor. Ayrıca Ahn Joong-Geun’un karısı Kim A-Ryeo rolünü tiyatro ve müzikallerle tanınan Bae Hae-Seon oynuyor. Bunun yanında Han Myeong-Gu, Song Yeon-Chang, Won Geun-Hee and Gang Shin-Il gibi oyuncular da bu oyunun diğer parçaları olacaklar.

Kaynak: Source: kr.news.yahoo.com

En son Songül tarafından Perş. Haz. 17, 2010 6:45 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    LionHeart
    LionHeart
    YÖNETMEN
    YÖNETMEN

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler Empty Geri: Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler

Mesaj tarafından LionHeart Çarş. Haz. 16, 2010 9:50 am

Oyun hakkında ek bilgi:

Aktör Song Il-gook, tecrübeli aktrist ve yönetmen Yoon Suk-hwa tarafından yönetilen “I Am You” adlı oyun ile ilk sahnesine çıkacak. Bu oyun Ahn'ın 100. ölüm yıldönümünü anmak üzüre hazırlandı.

Song il Gook oyunda baba ve oğul rolünü aynı anda oynayıp Japon sömürgeciliğine karşı bağımsızlık hareketini sergileyecek ve bu süreçte ki insan ızdırabı ve tarihsel kargaşayı betimleyecek (1910-1945)

Song il gook un son basın toplantısında ki konuşması:

Bence bir tiyatro oyunu gerçek bir oyunculuk sanatını gösteriyor. Ama ben kendime olan güvensizlik ve korkudan dolayı daha önce denememiştim. Ayrıca yakın bir zamanda rol yaparken biraz kendimi beğenmiş davrandığımı farkettim ve bunun performansımı kısıtladığını hissediyorum.

Song Il gook oyunun senaryosunun son satırından yani ahn ın ulusunu/vatanını kurtarmak için hayatını feda etmesinden çok etkilendiğini belirtti. Gerçek hayatta o Kim Du-han ın torunu ve meşhur bağımsızlık hareketçisi General Kim Jwa-jin oğlu olarak rolü gereği çok acı çeksede duygularını fazla açığa vurmadı.

"I am you" adlı dramayı aktrist ve yönetmen olan Yoon Suk-hwa yönetecek.

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler Yoonsukhwa
    Yoon Suk-hwa

Yoon Suk-hwa oyunda ikili rol için song il gook u daha önce tarihi konulu “Jumong,” “The Kingdom of the Winds” and “Emperor of the Sea." tv dizilerinde rol aldığı için seçti. Aktrist olarak daha iyi tanınan yoon bu defa yönetecek. Yönetmen, ahn ın bağımsızlık hareketlerini sürdürdüğü Harbin, Vladivostok ve Ryojun a seyahat ederek araştırma yaptı. "Onun bu durumunu bu geniş arazileri görerek daha iyi anlayabileceğimi hissettim" dedi yönetmen. Ayrıca bir arada finansal sorunlar yüzünden yapımcı şirketin oyunu bırakma ihtimali ile de karşı karşıya kaldı.

Yönetmen Yoon Suk-hwa ayrıca Ahn'ın karısı rolünüde oynamak istediğini fakat daha sonra yönetmenliğe daha iyi konsantre olmaya karar verdiğini söyledi.

Yoon Suk-hwa Kore tiyatrosunun önemli temsilci aktristlerinden biridir ve ayrıca "Saturday Night Fever" adlı müzikali de yönetmiştir.

Dizi ve karakterleri hakkında biraz daha ayrıntı:

Kim Jwa-jin Song il gook un büyük-büyük babasıdır, kendisi 1900 lerin başında tanınmış bir bağımsızlık savaşçıdı idi. Song il gook un dedesi Kim Doo-han da japon mafyasına karşı savaşmış ve hayatı tv dizi ve filmerine konu olmuştur. Kore bağımsızlığını kazandıktan sonra Kim Doo-han ulusal meclis üyesi oldu. Ayrıca işçi sınıfına katıldı ve birleşmiş milletler yönetimindeki bölgeye karşı hareketin bir parçası oldu.

Song il gook şunları söyledi: "Gururluyum, çünkü büyükbabam çok
    saygıdeğerdi/onurluydu"

Song il gook ayrıca ahn ın oğlunun babasına kim için ve ne için savaşıyorsun diye sormasından esinlediğini söyledi. Ahn da oğluna cevaben, "senin için" dedi.

"I Am You" adlı oyun 27 haziran- 29 ağustos tarihleri arasında Ulusal Kore Tiyatrosunda gösterime girecek.

En son LionHeart tarafından Perş. Haz. 17, 2010 9:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    askıtom
    askıtom
    Süper Hayran
    Süper Hayran

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler Empty Geri: Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler

Mesaj tarafından askıtom Çarş. Haz. 16, 2010 11:14 am

bu bilgiler için ikinize de çok teşekkürler arkadaşlar.ellerinize yüreğinize sağlık
    Songül
    Songül
    YÖNETMEN
    YÖNETMEN

Mesaj tarafından Songül Perş. Haz. 17, 2010 6:49 am

Süper bir tiyatroya benziyor değil mi arkadaşlar Smile Bakalım başlasın neler göreceğiz , çok merak ediyorum

Song hem baba hem de oğul nasıl olacak.? Tiyatro nasıl planlandı? Seyirciyle birebir buluştuğunda Song neler hissedecek Very Happy
    Songül
    Songül
    YÖNETMEN
    YÖNETMEN

Mesaj tarafından Songül Cuma Haz. 25, 2010 12:22 pm

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler 6_1410

Bu bilgiler Gentle' den alınmıştır. Gördüğünüz üzre Song Il Gook zirvede Smile Bilet satışları bunlar.

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler 6_1510

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler 6_1610

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler 6_1710

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler 6_1810

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler 6_2010

Song Il Gook' un Oynayacağı Tiyatro İle İlgili Bilgiler 6_2210
    yarimsong
    yarimsong
    Süper Hayran
    Süper Hayran

Mesaj tarafından yarimsong Perş. Tem. 08, 2010 12:46 pm

inşlh hayatının sonuna kadar zirvede kalır ve başarıdan başarıya koşar sen ne yaparsında kötü olur yarim..
    asigüzel

Mesaj tarafından asigüzel Paz Ekim 24, 2010 10:04 pm

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hepinize. Tiyatro sahneleri ne kadar da farklı. Acaba hepsi mi öyle yoksa bu salon mu farklı. Suspect

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 10:10 am